آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
پنج توصيه براي مسافرت در تابستان خبر‌هاي جهان
خبر‌هاي جهان
نوشته شده در تاريخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ توسط طاها | نظرات (0)

تابستان در راه است و با توجه به اين كه در مسافرت و تعطيلات افراد اغلب از زندگي روزمره و عادات خود دور مي شوند، شايد كمتر به حفظ سلامت خود نيز توجه داشته باشند.

بيشتر افراد از تعطيلات به عنوان فرصتي براي كسب انرژي و تجديد قوا ياد مي‌كنند، اما در صورتي كه به فكر حفظ سلامت خود در طول اين زمان نباشيد، نه تنها انرژي كسب نخواهيد كرد، بلكه ممكن است با ابتلا به انواع بيماري‌ها فرصت لذت بردن از تعطيلات خود را نيز از دست بدهيد.

در اين مطلب چند نكته ساده براي كمك به حفظ سلامت شما و خانواده تان در طول مسافرت  آورده ايم:

مقدار زيادي آب بنوشيد
نوشيدن مقدار زيادي آب به ويژه در صورتي كه با هواپيما سفر مي‌كنيد، اهميت بسيار بالايي دارد. مسافرت با هواپيما درصورتي كه مقادير كافي آب ننوشيد، مي‌تواند آب بدن شما را كاهش دهد. فراموش نكنيد كه هيچ نوشيدني نمي‌تواند جايگزين آب شود، بنابراين نوشيدن روزانه مقدار كافي آب را در طول سفر خود فراموش نكنيد و شاهد نتيجه مثبت آن در طول سفرخود باشيد.

به دنبال غذا‌هاي سالم باشيد
اگر مي‌خواهيد عادات غذايي سالم خود را در طول سفر نيز ترك نكنيد، به دنبال رستوران‌هايي باشيد كه غذا‌هاي تازه و حاوي مواد مغذي ارائه مي‌دهند. يكي از بهترني گزينه ها، مي‌تواند رستوران‌هاي محلي باشند كه مواد غذايي خود را از مزارع محلي و افراد بومي تهيه مي‌كنند. غذا خوردن در اين رستوران‌ها علاوه بر حمايت از اقتصاد بومي منطقه‌اي كه به آن سفر كرده ايد، حفظ سلامت و انرژي كافي را نيز براي شما به ارمغان مي‌آورد.

راه‌هايي براي تحرك فيزيكي بيشتر بيابيد
گذراندن زمان تعطيلات با خوردن و خوابيدن امري متداول است. اگرچه براي بسياري اين نوع از تعطيلات عالي به نظر مي‌رسد، اما فراموش نكنيد كه پس از چند روز گذراندن تعطيلات به اين شيوه و نداشتن تحرك، بدن شما احساس بسيار بدي خواهد داشت.
هر كجا كه براي تعطيلات خود رفته ايد، مي‌توانيد زماني را براي پياده روي، دوچرخه سواري، كوهنوردي، بازديد از بنا‌هاي تاريخي آن مكان و يا حتي قدم زدن در فضاي آن شهر پس از شام اختصاص دهيد. در اين صورت شب‌ها خواب بهتري خواهيد داشت.

مراقب نور خورشيد باشيد
شايد هيچ چيز بدتراز آفتاب سوختگي نتواند لذت بردن از تعطيلات تابستاني شما را خراب كند. با استفاده روزانه از كرم ضد آفتاب مناسب، از آفتاب سوختگي در طول تعطيلات تابستان جلوگيري كنيد. استفاده از كرم ضد آفتاب به ويژه در ساحل يا مناطق بياباني ضروري‌تر است، اما فراموش نكنيد كه فرقي ندارد تعطيلات خود را در كجا سپري مي‌كنيد، پوشت شما هميشه و در هر كجا به كرم‌هاي ضدآفتاب نيازمند است.

استرس را از خود دور كنيد
به هنگام تعطيلات و مسافرت به راحتي از محيط هميشگي اطراف خود دور مي‌شويد، اما كنار گذاشتن استرس‌هاي روزمره و نگراني‌هاي زندگي بسيار سخت‌تر است. موضوعاتي را كه نمي‌توانيد كنترل كنيد، فراموش كنيد و به ذهن خود كمي استراحت دهيد. زماني كه تعطيلاتتان تمام شود و از مسافرت بازگرديد، مشكلات و چالش‌هاي زندگيتان هم چنان در انتظار شما هستند، اما در صورتي كه در طول تعطيلات آن‌ها را فراموش كنيد و به ذهنتان فرصتي براي تجديد قوا دهيد، بعدا مي‌توانيد راحت‌تر و بهتر باآن‌ها برخورد كنيد

منبع باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]